SFLEX-650-9C Flexo Printing Machines Label
Label Flexo Printing Presses
Model: SFLEX-650-9C
  • Max. printing speed: 200m/min.
  • Max. printing width: 650 mm
  • Max. Material width: 660 mm
  • Max. repeat length: 254-609.6 mm
  • 8 Colors Printing
  • German Rexroth system
Online Inquiry
PDF Download
Product
Description
Technical
Parameters
Model
SFLEX-650
Max. printing speed
200m/min.
Max . printing width
650 mm
Max. Material width
660 mm
Max .unwind diameter
1050 mm
Max .rewind diameter
1050 mm